Az Erzsébet utca-Petőfi tér csomópontnál zajló ivóvízvezeték-rekonstrukciós munkálatok a terveknek megfelelően haladnak. A kivitelezés során egy több mint 70 éves, a város vízellátásában kiemelt szerepet betöltő vezetékszakasz megújítása történik, amely több tízezer fogyasztó biztonságos ivóvízellátását szolgálja.
A munkálatok jelenlegi szakaszában befejeződött a védőcső elhelyezése, valamint a vezeték nyomvonalát keresztező közműlétesítmények alatti szakaszok kiépítése. A következő napokban a csomópontépítési munkák zajlanak, amelyeket nyomáspróba és a munkagödör részleges visszatöltése követ.
A kivitelezés során Társaságunk korszerű, úgynevezett NO-DIG technológiát alkalmaz, amelynek köszönhetően a szükséges bontások mértéke jelentősen csökkenthető, és a munkavégzés nagy része a felszín alatt történik. Az érintett vezeték kora, műszaki állapota, valamint a folyamatos vízellátás biztosításának követelménye ugyanakkor fokozott körültekintést és több egymásra épülő technológiai folyamatot tesz szükségessé.
Társaságunk tisztában van az ideiglenes forgalmi korlátozás nehézségeivel és kollégáink mindent megtesznek annak érdekében, hogy minél hamarabb visszaállhasson a szokásos forgalmi rend. Bár a gyalogátkelőhely végleges műszaki átadása még nem valósulhat meg, a gyalogos közlekedést – jelenlegi ütemezésünk szerint – 2026. június 8-ától, hétfő reggeltől ismét biztosítani kívánjuk az Erzsébet utca érintett szakaszán.
Felhívjuk ugyanakkor a figyelmet arra, hogy a kivitelezési munkálatok befejezéséig a gyalogátkelőhely időszakos, rövid idejű lezárására még sor kerülhet. Ezen korlátozások időtartamát és gyakoriságát, így a gyalogos közlekedésben okozott kellemetlenségeket igyekszünk minimálisra mérsékelni.
Köszönjük az érintettek türelmét és megértését!