UV fertőtlenítési eljárással egészül ki a víztisztítási technológiánk!

A városunk Keleti részének vízellátását biztosító IV-es sz. vízműtelepen a Vízmű Zrt. beruházásában elkészült és üzembe lépett az UV fertőtlenítő berendezés. Alkalmazása az eddiginél is nagyobb biztonságot nyújt az egészséges, jó minőségű vezetékes vízellátásban.

A városunk Keleti részének vízellátását biztosító IV-es sz. vízműtelepen a Vízmű Zrt. beruházásában elkészült és üzembe lépett az UV fertőtlenítő berendezés. Alkalmazása az eddiginél is nagyobb biztonságot nyújt az egészséges, jó minőségű vezetékes vízellátásban.

A városi vízhálózat kiterjedtsége ugyan továbbra is igényli a klórozást, de az UV sugárzással kezelt rétegvíz kevesebb klórfelhasználást eredményez. A várost ellátó másik két vízműtelepen is üzembe helyezi a Vízmű Zrt. 2013-ban az UV berendezéseket, amelyek működésbe lépéséről szintén beszámolunk.

Ivóvízágazati Főmérnökség
Víztermelő Üzem