Figyeljünk oda az ivóvízre és az ivóvízhálózat vezetékeire is!

Nyáron is figyeljünk oda a ivóvízvezetékeinkre, mert nem csak télen történhet csőtörés, szivárgás.

A belső hálózatot egész egyszerűen tesztelhetjük: zárjuk el valamennyi vízvételi hely kifolyószerelvényét, és ha a vízmérőn a legkisebb csillagkerék mégis pörög, szivárgás lehet a hálózaton. Ilyenkor a legfontosabb feladat a hiba pontos helyének gyors megtalálása. Keressük meg a baj forrását, ne várjunk a javíttatással.

Elfolyt literekA vízmérő ugyanis minden liter vizet megmér, ami átfolyik rajta, akár felhasználtuk, akár elszivárgott. Mivel nem az elhasznált, hanem a szolgáltatott vizet kell megfizetni, ne növeljük feleslegesen vízdíjszámlánkat!

Ha a belső csőtörésből elfolyó víz bizonyíthatóan nem a szennyvízhálózatba kerül, hanem a környezetbe szivárgott el, akkor a felhasználó kérheti az átlagon felüli csatornadíj jóváírását a saját szolgáltatójától.

 

Mire figyeljünk még?

- A vízhálózat hangjai is figyelmeztethetnek hibára, amelyet vizes berendezések erősíthetnek, de a falon, talajon lévő vizesedés mindenképpen intő jel.

- A lakás legkisebb helyisége könnyen a legnagyobb víznyelővé válhat: a WC szelep hibájára utalhat, ha a szaniter vékony csíkban láthatóan vízkövesedik, rozsdabarna nyomot hagy a folyamatosan szivárgó víz, vagy gyakrabban utántölt a tartály.

- Nemcsak télen, nyáron, például nyaraláskor is célszerű elzárni a vízmérő előtti csapot, ha hosszabb ideig nem tartózkodunk otthon ingatlanunkon.

- Előfordulhat, hogy a hálózat olyan helyén következik be a rejtett meghibásodás, amit a felhasználó nem tud ellenőrizni. A rejtett hibát néha nehéz feltárni, ha nem találjuk a probléma forrását, hívjunk vízvezeték-szerelőt.

 

Forrás: I love csapvíz facebook oldala